Telefonunuzu güncelleme

Telefonunuzu güncelleme

En iyi performansı ve en son geliştirmeleri elde etmek için telefonunuzu en yeni yazılım sürümüne güncelleyin.

Kablosuz bir güncelleme gerçekleştirmek için telefonunuzdaki Güncelleme merkezi uygulamasını kullanabilir veya bir bilgisayarda USB kablo bağlantısını kullanarak bir güncelleme yapmak için PC Companion uygulamasını kullanabilirsiniz. Kablosuz olarak güncelleme yaparsanız, mobil ağ veya bir Wi-Fi® ağ bağlantısı kullanabilirsiniz. Güncellemeden önce telefonunuzda saklanan tüm verileri yedekleyip kaydettiğinizden emin olmanız yeterlidir.

Güncelleme merkezi uygulamasını kullanarak güncelleme yaptığınızda bir veri bağlantısı kurulur ve bununla ilgili ücret ödemeniz gerekebilir. Ayrıca, mobil bir ağ üzerindeki güncellemelerin kullanılabilirliği operatörünüze bağlıdır. Daha fazla bilgi için şebeke operatörünüzle bağlantı kurun.

Telefonunuzu kablosuz olarak güncelleme

Telefonunuzu kablosuz güncellemek için Güncelleme merkezi uygulamasını kullanın. Yazılım güncellemelerini manuel olarak indirebileceğiniz gibi, güncelleştirmeler hazır olduğunda telefonun otomatik olarak güncellenmesi için Güncelleme servisini de etkinleştirebilirsiniz. Otomatik güncelleme özelliği etkinken, her yeni güncelleme çıktığında durum çubuğunda bir bildirim mesajı görüntülenir.

Yazılım güncellemelerini Güncelleme merkezinden manuel olarak indirmek için

 1. Ana ekranınızdan öğesine hafifçe vurun.
 2. Update center seçeneğini bulup hafifçe vurun.
 3. İstediğiniz uygulamayı veya sistem güncellemesini seçin ve İndir seçeneğine dokunun ya da tüm uygulama güncellemelerini indirmek için Tüm Gncl. seçeneğine dokunun.
Uygulama güncellemeleri indirmenin ardından otomatik başlatılır. Sistem güncellemelerinde, telefonunuzun yeniden başlamasını bekleyin ve güncellemeyi manuel olarak yükleyin. Ek olarak, güncellemeleri 3G/cep telefonu şebekeleri üzerinden indirdiğinizde veri bağlantısı için ücret ödemeniz gerekebilir.

Otomatik yazılım güncellemelerini Güncelleme merkezinden aktifleştirmek için

 1. Ana ekranınızdan öğesine hafifçe vurun.
 2. Update center seçeneğini bulup hafifçe vurun.
 3. öğesine basın, ardından Ayarlar seçeneğine hafifçe vurun.
 4. Otomatik indirme işlemlerine izin ver seçeneğine dokunun ve güncellemeleri, 3G ve Wi-Fi® ağları ya da yalnızca Wi-Fi® ağları yoluyla indirip indirmemeyi seçin. Güncellemeler kullanılabilir olduğu anda otomatik olarak indirilir.
Güncellemeleri 3G/cep telefonu şebekeleri üzerinden indirdiğinizde veri bağlantısı için ücret ödemeniz gerekebilir.

Sistem güncellemelerini yüklemek için

 1. Ana ekranınızdan öğesine hafifçe vurun.
 2. Update center seçeneğini bulup hafifçe vurun.
 3. Yüklemek istediğiniz bir sistem güncellemesini seçin, ardından Yükle öğesine hafifçe vurun.

Telefonunuzu bir USB kablo bağlantısı kullanarak güncelleme

Bazı güncellemeler kablosuz indirilemez. Bu tür güncellemelerde, durum çubuğunda size bunu haber veren bildirimler gösterilir. Güncellemeleri indirip kurmak için bir USB kabloya ve PC Companion uygulamasını çalıştıran bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. PC Companion uygulamasını bilgisayarınıza kurmak için telefonunuzda kayıtlı kurulum dosyalarını kullanabilir ya da uygulamayı doğrudan PC Companion adresinden indirebilirsiniz.

Cep telefonunuzdan PC Companion uygulamasını indirmek için

 1. Telefonunuzu bilgisayara USB kablosuyla bağlayın.
 2. İletişim metni belirince, PC Companion uygulamasının bilgisayara kurulmasını başlatmak için telefondaki talimatları uygulayın.
PC Companion uygulamasını PC Companion adresinden de indirebilirsiniz.

Yazılım güncellemelerini USB kablo bağlantısı kullanarak indirmek için

 1. Zaten kurulu değilse, PC Companion uygulamasını kullandığınız bilgisayara yükleyin.
 2. USB kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
 3. Bilgisayar: PC Companion uygulamasını başlatın. Birkaç saniye sonra, PC Companion telefonu saptar ve yeni telefon yazılımı için arama yapar.
 4. Telefon: Durum çubuğunda bildirimler görüntülendiğinde, ilgili yazılım güncellemelerini yapmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Apple® Mac® bilgisayar kullanarak telefonunuzu güncellemek için

 1. Daha önce yüklenmemişse, Bridge for Mac uygulamasını kullandığınız Apple® Mac® bilgisayara yükleyin.
 2. USB kablosunu kullanarak telefonunuzu Apple® Mac® bilgisayara bağlayın.
 3. Bilgisayar: Bridge for Mac uygulamasını başlatın. Birkaç dakika sonra Bridge for Mac telefonunuzu algılayıp yeni telefon yazılımını arar.
 4. Bilgisayar: Yeni bir telefon yazılımı algılanırsa, bir açılır pencere belirir. İlgili yazılım güncellemelerini yapmak için ekrandaki talimatları izleyin.
Bridge for Mac uygulaması Bridge for mac adresinden indirilebilir.